Mobirise
Mobirise

Wszystko zaczęło się w Norymberdze w 1672 roku

Tucher to jeden z najstarszych browarów w Bawarii. W roku 1672 w Norymberdze założono browar znany jako Stadtisches Weizenbrauhaus (miejski browar piwa pszenicznego), gdzie po raz pierwszy w Norymberdze warzono piwo pszeniczne. Kiedy w 1806 roku Norymberga została włączona do Królestwa Bawarii, browar przemianowano na Konigliches Weizenbrauhaus (królewski browar piwa pszenicznego). Pół wieku później browar wykupiła rodzina von Ucher, która zmieniła jego nazwę na Freiherrlich von Tucher'sche Brauerei (browar barona von Tucher) i umieściła w swoim herbie Maurów jako znak dobrych układów handlowych z terenami znanymi wówczas jako Mohrenland (Kraj Maurów). Od tamtej pory znakiem firmowym Tucher jest herb rodziny von Tucher, tzw. Maur rodziny Tucher.


Tradycja i nowoczesność
Wraz z przekształceniem w browar parowy w 1855 roku firma rozpoczęła fazę gwałtownego rozwoju, co szybko przyniosło skutki w postaci eksportu piw marki Tucher poza Bawarię. Do roku 1875 prawie dwie trzecie piwa Tucher było przeznaczone na eksport. Późniejsze wprowadzenie piwnicznego układu chłodzącego zapoczątkowało nową erę w procesie ciągłej modernizacji rozrastającego się browaru.

Uznanie lokalne i krajowe
W związku z szybko rosnącą sprzedażą, pociągającą za sobą pewne inwestycje, w 1898 roku Tucher został przekształcony w spółkę akcyjną. W 1906 roku, po nabyciu browaru o nazwie Nurnberger Aktienbrauerei vormals Heinrich Henninger, marka Tucher łączyła w sobie działalność trzech browarów, dzięki czemu dołączyła do grona największych eksporterów piwa w Niemczech. Po kilku zmianach właściciela Tucher to obecnie niezależna jednostka największego prywatnego koncernu browarniczego w Niemczech – Radeberger Group.

Tradycyjne norymberskie piwo
Jest wiele piw bawarskich, ale tylko Tucher łączy starą, bawarską tradycję browarniczą i kunszt, jakiego potrzeba by wyprodukować wyśmienite piwa, doceniane przez piwoszy na całym świecie. Tradycyjna norymberska metoda browarnicza nadaje naszemu piwu wyjątkowy, delikatny i zrównoważony smak. Wysokie standardy jakości obowiązujące w Tucher nierozerwalnie łączą się z rodziną Tucher, której browar zawdzięcza swoją nazwę. Zamek Tucher w Norymberdze był okazałą siedzibą arystokratycznej rodziny Tucher. Jako elita Norymbergii i jednocześnie przedstawiciele arystokracji, rodzina Tucher wyznaczyła swoim piwom wysokie standardy. Herb rodziny, Tucher Mohr (Maur rodziny Tucher) jest znakiem firmowym Tucher do tej pory. Piwo najwyższej jakości i niepowtarzalny wygląd produktów (etykiety, butelki itp.), wraz z akcesoriami dla barów i restauracji, takimi jak kufle, odzwierciedlają zaangażowanie marki Tucher w produkcję wyjątkowo smacznych piw, spełniających najwyższe standardy jakości.

Mobirise

Alians Gwóźdź s.j.

40-599 KATOWICE ul. Żeliwna 30
tel./fax  +48 (32) 2517892

Built with Mobirise templates